Mogę Brać Metforminę, Jeśli Chcę Schudnąć?

No Comments

Mogę Brać Metforminę, Jeśli Chcę Schudnąć?Metformina-lek przeznaczony do leczenia pacjentów z cukrzycą typu 2, ale jego ciekawy efekt uboczny: utrata masy ciała.

I reddit jest pełen opowieści od ludzi, którzy stracili na wadze na preparat. “Próbowałam schudnąć przez dłuższy czas bez sukcesu” – pisze jeden z przepisywane metformina. “Jestem na 1000 mg dziennie, a ja w dół 10 funtów.” “Widziałem, jak utrata masy ciała, najpierw z 500 mg dwa razy dziennie,” jeszcze pisał. “Różnica była prawie natychmiast”.

Chociaż niektórzy mówią, że lek nie zrobił wiele dla nich, inni kłócą się na to—nawet te, które nie mają cukrzycy typu 2, – mówi Fatima Cody Stanford, doktor medycyny, wykładowca medycyna i pediatrie w Harvard medical school i otyłość lekarz medycyny przy Massachusetts szpitalem ogólnym. W rzeczywistości, Cody Stanford mówi, że ona często przypisuje leki z nadwagą lub otyłością, ludziom, którzy nie mają cukrzycy 2 typu.

Oto, co musisz wiedzieć o produkcie.

Jak To Działa

Metformina prowadzi do zmniejszenia wyjścia glukozy z wątroby. To przyczynia się do zmniejszenia stężenia cukru we krwi człowieka, gdy jest on zbyt wysoki i naprawić tak, że ktoś korzysta z żywności, aby uzupełnić energię, zgodnie z Mayo clinic. “Utrata masy ciała może wystąpić, ponieważ zmniejsza apetyt w niektórych ludzi, którzy biorą go” – powiedział ekspert według kobiet zdrowie Jennifer szerzej, M. D.

Do tego, aby przepis skutecznie pracować, ilość metformina musi być zrównoważony wbrew swojej diety i ćwiczeń fizycznych, ponieważ pomaga wyrównać poziom cukru we krwi, klinika mówi. Z tego powodu, jeśli zmienić swoją dietę lub ćwiczenia, lekarz może zmienić ilość metformina, które zażywasz.

To Może Pomóc Stracić Na Wadze?To Może Pomóc Stracić Na Wadze?

Cody Stanford mówi, że ona używa często Lekarstwo w swojej praktyce, wśród tych, z i bez cukrzycy, a 2 Typ to działa. “W czasie, gdy metformina jest zwykle przepisywany w leczeniu cukrzycy typu 2, wykazano, aby dokonać utratę wagi u niektórych pacjentów z niskim prawdopodobieństwem skutków ubocznych” – mówi.

Oto dlaczego: niezależnie od tego, czy chory przyjmuje metformina i cukrzyca typu 2 lub oporność na insulinę, lek może zwiększać wrażliwość człowieka na insulinę. Co nadwrażliwość na insulinę może utrzymać poziom cukru we krwi, co eliminuje uczucie głodu i apetyt na węglowodany, które pochodzą z kolcami i późniejszego spadku poziomu cukru we krwi, Stanford wyjaśnia. I z mniejszą przyczepność i węglowodanów, Jesteś bardziej prawdopodobne, aby mieć łatwiej utraty wagi.

Leki zmniejszają poziom glukozy, co prowadzi do zmniejszenia prawdopodobieństwa tego, że nadmiar cukru będą przechowywane tkanki tłuszczowej w organizmie – mówi.

Wreszcie, lek może zwiększyć wrażliwość człowieka na leptyny, hormonu, który sprawia, że czujesz się pełna i może zwiększyć swój metabolizm, Stanford mówi.

Jest To Niebezpieczne?

Lek jest uważany za bezpieczny w użyciu, ale Mayo clinic zauważa, że to może mieć wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, jak aspiryna. Również nie zaleca się picia alkoholu na metformina, i trzeba być ostrożnym w stosowaniu leku, jeśli masz warunki, takie jak niedokrwistość lub niedobór witaminy B12. Osobom z chorobami nerek i wątroby należy również unikać, szerzej-mówi.

Najczęstsze skutki uboczne stosowania metformina nudności, luźne stolce i ból brzucha, Stanford mówi. Oczywiście, ważne jest, aby przyjmować lek pod nadzorem lekarza.

Dolna LiniaZDolna LiniaZ

Metformina jest dość popularny lek przepisywany przez lekarzy, Stanford mówi, i wykazano, aby pomóc w utracie wagi. Ale Lek tylko na receptę, więc trzeba udać się do lekarza w celu oceny, aby upewnić się, że jest to dla ciebie.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *